Калкулатор паушалног пореза

Кораци које треба да предузмеш након оснивања-регистрације

Водичи за пословање

Водич - фризерски салони и салони лепоте

 

Корак

Коментар

  1.  

Подношење пореске пријаве

Рок за подношење пореске пријаве је 15 дана од дана регистрације предузетника. Предузетник може, али не мора да ангажује рачуновођу. Ипак, предузетнику који није паушалац, и који води пословне књиге, саветујемо да то учини. Ако се одлучи да закључи уговор са рачуновођом, потребно је да га закључи у року од 15 дана од дана регистрације, имајући у виду рок за подношење пореске пријаве.

  1.  

Отварање рачуна у банци

За потребе отварања банковног рачуна, банци је неопходно доставити неколико попуњених образаца које ће ти дати банка за коју се определиш. Документација која се прилаже за отварање рачуна предузетника може се разликовати од банке до банке.

  1.  

Закључивање уговора о закупу/куповини пословног простора

Потребно је да имаш неки правни основ коришћења просторија које се налазе на адреси твог регистрованог седишта и које користиш у свом пословању. Ако немаш својину на просторијама које користиш, потребан ти је други основ, попут изјаве власника по ком основу ти уступа простор, или попут уговора о закупу.

  1.  

Закључивање уговора о раду са пословођом

Ако предузетник одлучи да вођење послова повери пословођи потребно је да пословођа буде у радном односу код предузетника, односно да предузетник и пословођа закључе уговор о раду.

 

4Сва страна документа (документи добијени из регистара ван Србије, корпоративне одлуке страних правних лица или документи који су углавном потписани у страној земљи) који се достављају Агенцији за привредне регистре потребно је оверити код нотара и/ или легализовати. У зависности од земље порекла документа, легализација подразумева или: и) додатну оверу исправе од стране надлежних државних органа у земљи порекла документа; или ии) овера документа са апостилом, ако је држава потписница Хашке конвенције о употреби апостила од 05.октобре 1961. године. Изузетно, легализација није потребна ако постоји билатерални споразум између Републике Србије и такве државе. Такође, сва документа на страном језику морају бити преведена на српски језик код овлашћеног судског тумача.